Kā sakrāt naudu?

Jautājums par naudas krāšanu ir aktuāls neatkarīgi no vecuma un ikmēneša ienākumu lieluma, tāpēc šajā rakstā atrodamie padomi noderēs ikvienam, kas vēlas sakrāt kādu konkrētu naudas summu vai vienkārši veidot iekrājumus finansiālai stabilitātei.

Iekrājumu veidošanai ir nepieciešams mērķis, lielāki vai mazāki ienākumi un savu izdevumu apzināšana.

Krāšanas mērķis

Vienkāršāk krāt būs tad, ja izvēlētais mērķis ir precīzs un izmērāms, piemēram, kāda konkrēta naudas summa, kas nepieciešama kādas preces vai pakalpojuma iegādei vai vienkārši sava personīgā, neparedzēto izdevumu fonda izveidei. Nosakot konkrētu naudas summu, daudz vienkāršāk būs sekot līdzi tam, cik daudz vēl atlicis līdz mērķa sasniegšanai, kā arī novērtēt krāšanas laikā sasniegtos rezultātus, turklāt konkrēts mērķis spēj kalpot, kā spēcīgs motivātors konkrēta uzkrājuma izveidošanai.

Uzkrājumam novirzāmā ienākumu daļa

Uzkrājuma veidošanai būtu jāatlicina vismaz 10% no saviem ikmēneša ienākumiem, taču atlicināmas summas apjoms, protams, ir atkarīgs no ienākumu un izdevumu starpības, tāpēc būtu labi, ja varētu noteikt kādu konkrētu naudas summu, kuru Jūs ik mēnesi varētu atlicināt iekrājumu veidošanai, taču mēnešos, kad radušies kādai neparedzēti izdevumi, nepārtraukt uzkrājumu veidošanu, bet atlicināt nedaudz mazāku naudas summu atkarībā no tā brīža finansiāls situācijas.