7 padomi, kā uztrenēt savu atmiņu

  • Mācieties no galvas dzejoļus

Gribat palielināt ne vien savu zināšanu apjomu, bet arī pārsteigt tuviniekus? Mācieties deklamēt dzeju no galvas, tādējādi katrā saviesīgā pasākumā pēc vajadzības atradīsiet sakāmo jebkuram gadījumam.

  • Izmantojiet atmiņu, lai atcerētos telefona numurus

Atrodiet veidu, kā visvieglāk iegaumēt telefona numurus. Ciparus var atcerēties gan pa pāriem, gan pa trīs, gan kā divciparu vai trīsciparu skaitļus. Ir cilvēki, kam patīk tos atcerēties pēc dzirdes – rindā pa vienam ciparam. Kad cenšaties kādu sazvanīt, nesteidzieties ielūkoties telefona grāmatā, bet izmantojiet iegaumēto.

  • Nekaliet no galvas mācību vielu, bet izprotiet to

Iekalšanai nav jēgas. Pat, ja iemācīsieties no galvas veselas grāmatu nodaļas, Jūsu zināšanām nebūs nekādas nozīmes, ja tās nevarēsiet pielietot. Ja neizprotat mācību vielu, Jūsu kontā ir tikai automātisks sarunas ieraksts, kuru nespējat atšifrēt.

  • Ēdiet veselīgi, elpojiet un guliet

Daudzveidīga pārtika, svaigs gaiss un miegs ir pamats vesela cilvēka eksistencei. Ja esat atpūties, izgulējies un pietiekami paēdis, Jūs esat mierīgs un spējat domāt arī par citām lietām, ne vien cilvēka pamatvajadzībām. Daudzveidība garantē apjomīgu interešu loku, kas ļauj to aizvien paplašināt.

  • Veidojiet asociācijas

Lai labāk apgūtu svešvārdus, iegaumētu paroles, vietu nosaukumus un pat cilvēku vārdus, saistiet tos ar jau zināmiem apziņas tēliem. Gan vārda skanējums, gan cilvēka vai vietas izskats var sniegt padomu, ja iepriekš veidosiet asociatīvo saikni. Viegli atcerēties cilvēku, ja viņš Jums atgādina kādu literāru personāžu, kura izskatā ir dažas līdzības; vārds var saistīties ar pazīstamu nosaukumu, parole – ar vietnes vai bankas nosaukuma vai būtības sniegtu asociāciju Jūsu atmiņā.

  • Izmantojiet vizualizāciju

Viens no interesantākajiem padomiem iepirkumu saraksta veidošanai ir prāta pils. Domās izkārtojot nepieciešamos iepirkumus savas dzīvesvietas dažādās istabās un vietās, Jūs tos atsauksiet atmiņā, nonācis veikalā.

  • Dzīvojiet aktīvi

Smadzeņu darbībai vajadzīgs skābeklis un apasiņošana. To piegādi varat uzlabot, nodarbojoties ar sportiskām aktivitātēm un izmantojot ikvienu veidu, kā kustīgi pavadīt dienu. Celieties agri, vingrojiet, darba starplaikos izkustieties no krēsla vai izstaipieties, pēc darba brauciet ar divriteni.