Kā kļūt gudrākam

Lai piesaistītu pretējā dzimuma, priekšnieka vai cita sarunu biedra uzmanību, daudzi izmanto gudrības demonstrēšanas stratēģiju. Taču jāzina, ka izrādīšanās var sniegt gluži pretēju efektu. Cita lieta ir plašs zināšanu apvārsnis, kas ietver arī sarunu partnera aptvertās jomas, tādējādi gūstot vielu komunikācijai.

Vispirms mums vajadzētu noskaidrot, ko nozīmē gudrība. Var iekalt no galvas simtiem formulu, taču vielas neizprašana nepalīdzēs likt tās lietā. Gudrība, iespējams, ir īstā laikā un pareizā vietā pausta dzīves pieredzes atziņa. Bet pieredzi iegūstam tikai vienā veidā – dzīvojot.

  • Mācieties no savām kļūdām

Ja esat kļūdījies, pagriezieties par 180 grādiem un centieties saskatīt, ko esat darījis iepriekš konkrētajā situācijā. Ja jau atkārtoti ejat cauri vienai un tai pašai dzīves mācības nodaļai, tā ir zīme, ka laiks mainīt rīcību.

  • Lasiet dažādu literatūru, skatieties dažādas filmas

Pilnīgi iespējams, ka esat viena mākslas žanra piekritējs: Jums patīk detektīvi, romantika, stāsti par slavenībām, spraiga sižeta filmas. Taču interešu dažādība nodrošinās gan perfektu sarunu vielu, gan iespēju iejusties dažādos literatūras un kino tēlos, iztēlojoties sevi neparastās situācijās un trenējot savu fantāziju nebijušās attiecībās.

  • Apmeklējiet muzejus un izglītojošas izstādes

Lieki uzskates materiāli nenāks par ļaunu. Un kas var būt labāks par autentiskām liecībām muzejos – lai tie būtu mākslas, tehnikas vai vēstures muzeji.

  • Klausieties radio pārraides

Gan Latvijas Radio, gan citas radio programmas veido izglītojošus raidījumus par dažādām tēmām. Ja konkrētā brīdī darbs nav saistīts ar domu piepūli, varat pat apvienot darbošanos ar klausīšanos un jaunu zināšanu apguvi dārzkopībā, bērnu audzināšanā, mūzikas vai mākslas vēsturē.

  • Mācieties kopā ar bērniem

Teju katram pazīstama pieredze, ka skolas zinības jāapgūst no jauna, kad pašu bērni lūdz padomu mājasdarbu izpildē. Pašķirstiet saglabājušās burtnīcas un klades, painteresējieties bibliotēkās vai ielūkojieties interneta enciklopēdijā – būsiet pārsteigts, cik daudz Jums vēl jāsasniedz, lai pārspētu savu vidusskolnieku.

  • Meditējiet

Pavadiet katru dienu desmit minūtes klusumā, ļaujot domām vienkārši plūst garām. Prāta atbrīvošana noved pie jaunām domām un atklājumiem.

One thought on “Kā kļūt gudrākam

Comments are closed.