Kas ir kredīta galvotājs?

Pirms lūgt kādam galvot par jums aizdevuma saņemšanai, būtu rūpīgi jāizvērtē iespējamās sekas. Būtu jāizvērtē, vai tas būs tā vērts. Reālā dzīves situācijā, daudzi nepiekritīs būt par galvotāju. Šādas saistības ir lielākas par naudas aizdošanu draugam, cilvēks ir uzņēmies saistības, par to neko nesaņemot pretim. Ja nespējat atmaksāt aizdevumu, sākas piedziņa, galvotājs var būt spiests apmaksāt to, lai neradītu sev problēmas. Prasīt kādam to darīt ir ļoti liels lūgums, tas būtu jāapsver ļoti, ļoti rūpīgi.

Ja radījis šādu situāciju un ir sākts piedziņas process pret galvotāju, jums kā aizdevuma saņēmējam ir jārēķinās ar iespēju, ka galvotājs var vērsties tiesā, lai no jums piedzītu šo, oriģinālo, aizdevumu vai īpašumu, kuru iegādājāties. Šādā veidā galvotājs var apmaksāt jūsu aizdevumu, bet, pašsaprotami, šādā gadījuma var prasīt no jums to atpakaļ. Ja esat aizņēmies lielu summu, par kuru esat iegādājies automašīnu, tad galvotājam ir tiesības pieprasīt šo automašīnu no jums, ja radusies situācija, ka aizdevējs pieprasa atmaksu no galvotāja.

Šādi galvotājs var iegūt to, par ko viņam nākas maksāt. Starp draugiem varētu būt iespēja risināt šo situāciju mierīgā ceļā. Var atdot atslēgas vai kā savādāk norēķināties, bet galvotājam ir tiesības vērsties tiesā un jau šādā ceļā pieprasīt attiecīgo kompensāciju.

Lūgt kādam būt par galvotāju, piekrist būt par galvotāju, šie ir ļoti nopietni lēmumi, kuru pieņemšanai nevajadzētu balstīties uz draudzību vai kādām citām attiecībām. Jāsaprot, ka šādi var radīt ne tikai finansiālas problēmas, bet sagraut esošās attiecības. Lēmumi ir jāpieņem atbildīgi.